Książki nowości

Staw czoła wyzwaniom

Każdy z nas ma poczucie bezpieczeństwa, gdy nasze życie toczy się wedle ustalonego przez nas planu. Wszelkie odstępstwa: choroby, wyjazdy, utrata pracy, nagły dochód są dla nas kłopotliwe i zmieniają naszą codzienność. Przekonuje się o tym bohaterka utworu „Jak u siebie”, która otrzymuje niespodziewany spadek.

Pozornie poukładane życie

Eliza jest pielęgniarką pracującą w ekskluzywnym domu opieki. Żyje w szczęśliwym, ustabilizowanym związku, ma niewielkie mieszkanie na warszawskiej Starówce i czuje, że nic złego nie może się jej przydarzyć. Poczucie bezpieczeństwa zaburza informacja o uzyskaniu niespodziewanego spadku. Zaskakujące dla kobiety jest to, że stała się posiadaczką zrujnowanego hotelu, który zapisała jej w swoim testamencie jej podopieczna z domu opieki. Eliza jest zdezorientowana, nie wie, co powinna myśleć o nagłym zrządzeniu losu. Problem polega na tym, że nieruchomość cieszy się wątpliwą reputacją i popada w coraz większą ruinę. Aby ją odrestaurować, potrzeba wiele sił, pracy i pieniędzy. Jaką decyzję podejmie kobieta?

Niespodziewane wydarzenia

Izabella Frączyk napisała opowieść, która pozwoli przyjrzeć się czytelnikom, jak reaguje człowiek w chwili całkowitego zaskoczenia. Eliza, pracująca dotychczas w domu Marcowe Wzgórze musi zakasać rękawy i odrestaurować hotel Zacisze. Zupełnie nie wie, od czego powinna zacząć. Nigdy nie pracowała w tej branży i nie wie, czego powinna się spodziewać. Poznaje świat gastronomii i zarządzania hotelem, musi skupić się na detalach, takich jak dobór sztućców czy obrusu na stół. Pracuje od wczesnych godzin porannych, skupiając się na wydawaniu śniadań hotelowym gościom. Swoją dobę kończy późno, bo kontroluje pracę swoich podwładnych i stara się sprawić, żeby hotel zyskiwał coraz to lepszą reputację.

Szansa na lepsze życie

Zwykle wydaje się nam, że sami najlepiej wiemy, co jest dla nas najlepsze. Podobnie wygląda sytuacja w książce „Jak u siebie”. Eliza podjęła decyzję o byciu pielęgniarką i gdyby nie testament pani Ludwiki, zapewne nigdy nie zmieniła by branży i nie otrzymała by szansy na poznanie wielu nowych rzeczy. Rozwija się nie tylko jako bizneswoman, ale również jako kobieta. Staje się jeszcze pewniejsza siebie, bardziej pracowita i stanowcza. W tle rozwoju hotelu pojawia się także romans. Przystojny gość hotelowy namiesza w sercu Elizy. Jak potoczą się losy kobiety i czy uda się jej wyjść obronną ręką z nieprzewidzianych kolei losu, w które została wplątana? W poszukiwaniu odpowiedzi na te i wiele innych pytań sięgnij po książkę i zanurz się w jej niezwykłym świecie. To historia, która całkowicie Cię zauroczy.